Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Language versions

English Mapa Webu

KRANIMEX spol. s r.o.

Nedokončená 1638 
198 00 Praha 9-Kyje
tel: +420 224 316 271
e-mail: kranimex@kranimex.cz

Liebherr 30 LC pomáhá instalovat unikátní dalekohled pro Observatoř na Skalnatém Plese

Společnost Kranimex dodala věžový jeřáb Liebherr 30 LC, který pomáhá s instalací nového dalekohledu Observatoře na Skalnatém Plese. Nový dalekohled s průměrem zrcadla 1,3 m nahradí původní dalekohled, který měl průměr zrcadla jen 60 cm. Cena nového dalekohledu je víc než 3 miliony EUR a bude jedním z nejlepších dalekohledů v evropské síti při monitorování nebezpečných asteroidů, které by mohly ohrozit Zemi.

Samotný dalekohled váží 7,6 tun, skládá se z pěti částí a bude uložen na novou nosnou konstrukci vysokou tři poschodí.

ilustraceilustrace

Montážní jeřáb Liebherr 30 LC byl postaven na základovém kříži o rozměrech 3,8 x 3,8 m, výškou pod hák 20 m a délkou výložníku 20 m. Pro montáž jeřábu byl použit vrtulník MI – 8T, aby se součásti jeřábu dopravily do horské oblasti, kde standardní techniku nebylo kvůli nepřístupnému terénu možné využít. Celkem bylo k dopravě a montáži potřeba 38 letů. Doprava a montáž musela být detailně plánovaná a koordinovaná v součinnosti s personálem letecké dopravní společnosti s ohledem na všechny bezpečnostní požadavky. Jeřáb je obsluhován pomocí dálkového rádiového ovládání, což ulehčuje samotnou instalaci dalekohledu přímo v objektu observatoře.

ilustraceilustrace

Zpět do sekce novinky - zajímavosti

KRANIMEX spol. s r.o. Nedokončená 1638 , 198 00 Praha 9-Kyje, tel: +420 224 316 271, e-mail: kranimex@kranimex.cz
Partneři: Pneu levně | Autodíly Brno | Kovovýroba | taxi | odkazy