Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Language versions

English Mapa Webu

KRANIMEX spol. s r.o.

Nedokončená 1638 
198 00 Praha 9-Kyje
tel: +420 224 316 271
e-mail: kranimex@kranimex.cz

Kranimex dodal věžový jeřáb k rekonstrukci Krásné Horky

Po ničivém požáru, který zpustošil hrad Krásná Horka, se začalo s jeho obnovou a rekonstrukčními pracemi až v podzimních měsících. V létě, kdy byly podmínky nejideálnější, probíhalo výběrové řízení na dodavatele prací.
Jelikož se hrad nachází v náročném a pro mechanismy těžko dostupném terénu, technologický postup prací musel zohledňovat i tyto faktory.

ilustraceilustrace

Rekonstrukční práce na střešní konstrukci, jakožto i nutnost zásobování materiálem jednoznačně ukazovaly na potřebu nasazení věžového jeřábu. Po konzultacích, týkajících se vhodného věžového jeřábu, navrhla společnost Kranimex věžový jeřáb Liebherr 40 LC, který parametry splňoval všechna kritéria potřebná k rekonstrukčním pracím i k jeho samotné montáži. Protože limitované prostorové podmínky neumožňovaly použití montážního autojeřábu, montáž se realizovala pomocí vrtulníku MI-8, který disponoval max. nosností 2.500 kg.

ilustraceilustrace

Celková váha jeřábu Liebherr 40 LC, který byl po jednotlivých dílech dopravován a současně montován na nádvoří hradu, činila 63.000 kg. Vrtulník musel vzlétnout s částmi jeřábu přibližně 30x. Povětrnostní podmínky místy značně komplikovaly situaci, ale profesionalita a vzájemná součinnost pracovníků firmy Kranimex s personálem letecké společnosti eliminovaly rizika na minimum. Jeřáb Liebherr 40 LC je usazený na základovém kříži 3,8 x 3,8 m s výškou pod hák 28,5 m a ramenem dlouhým 40 m.

ilustraceilustrace

Zpět do sekce novinky - zajímavosti

KRANIMEX spol. s r.o. Nedokončená 1638 , 198 00 Praha 9-Kyje, tel: +420 224 316 271, e-mail: kranimex@kranimex.cz
Partneři: Pneu levně | Autodíly Brno | Kovovýroba | taxi | odkazy