Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace

Language versions

English Mapa Webu

KRANIMEX spol. s r.o.

Nedokončená 1638 
198 00 Praha 9-Kyje
tel: +420 224 316 271
e-mail: kranimex@kranimex.cz

Jeřáby LIEBHERR na podiu největší OPEN-AIR opery

Dva věžové jeřáby Liebherr hrají hlavní roli v produkci opery AIDA v městě Bregenz na hladině rakouského Lakeside Theatre. Divadlo disponuje největším open air jevištěm opery, plave na hladině Lake Constance a v sezóně 2010 nabízí představení opery Aida.

Jeřáby Liebherr 550 EC-H40 FR.tronic a Liebherr 280 EC-H12 Litronic se aktivně zúčastňují představení opery zdvíháním částí jeviště vážících až 12 tun, kde kromě této činnosti je i samotná konstrukce jeřábů integrována jako součást jeviště a hry. Profil věžové části a výložníku vytvářejí velký rám nad samotným pódiem, kde osvětlená profilovaná konstrukce vytváří mřížkovanou strukturu stínu a to jako součást uměleckého prvku opery.

Při samotném představení opery Aida má každý jeřáb za úkol zdvihnout polovinu obrovské masky a jako tandem ji ve výšce spojit do jedné gigantické vznášející se masky. Tato náročná operace vyžaduje maximální preciznost, přesnost a nároky na obsluhu. Bezstupňové frekvenční jednotky pohonu a ABB systémy omezení pohybu břemene v určité zóně ulehčují tuto náročnou úlohu a pomáhají zvládnout tento složitý manévr. Přesné řízení, absolutní spolehlivost a bezpečnost jsou neodmyslitelné pro víc jak 60 představení. Obsluha jeřábů byla pro tento účel speciálně proškolená společností Liebherr a je v plné míře připravena splnit náročné manévry.

Oba jeřáby jsou postaveny vedle jeviště na vodní hladině pomocí dřevěných pilotů zapuštěných do dna jezera. Stacionární podvozky jeřábů jsou položeny přímo na pilotech. Liebherr 550 EC-H40 FR.tronic je postavený na stacionárním podvozku o rozměrech 10 x 10 m s výškou pod hák 59,5 m, maximálním vyložením 54,5 m a maximální nosností 40 tun. Liebherr 280 EC-H12 Litronic stojí na podvozku o rozměrech 6 x 6 m, disponuje výškou pod hák 39,4 m, operační rádius je 28,5 m s maximální nosností 12 tun.

Zmíněné jeřáby nejsou první, které byly použity při představení na hladině jezera u Bregenz. Při stavbě pozadí a kulis je od roku 2000 v permanenci rychlostavitelný jeřáb 71 K, který je umístěný na pontonu o rozměrech 15 x 13 m.

Zpět do sekce novinky - zajímavosti

KRANIMEX spol. s r.o. Nedokončená 1638 , 198 00 Praha 9-Kyje, tel: +420 224 316 271, e-mail: kranimex@kranimex.cz
Partneři: Pneu levně | Autodíly Brno | Kovovýroba | taxi | odkazy