Language versions

English Mapa Webu

Kranimex,  spol.s r.o.

Nedokončená 1638 
198 00 Praha 9-Kyje
tel: +420 224 316 271
e-mail: kranimex@kranimex.cz

pojezd
otoč
pojezd
kočka
Litronic
ovládání

Technické řešení Liebherr

Systém pojezdu jeřábu

Rychlostavitelné jeřáby od 34tm mohou být vybaveny pro pojezd na kolejích. Šplhavé jeřáby (obr.) mají pojezd jeřábu s pohonem v kompaktním provedení (úhlová převodovka, elektromotor, brzda a kapalinová spojka). Pojezdová kola jsou tvrzena. Tento pohon zajišťuje měkký rozjezd, plynulé zrychlení a hladké brzdění.

Systém otoče jeřábu

Jeřáby K disponují otočí EDC, která nabízí plynule nastavitelnou rychlost, elektronickou regulaci zatížení od větru a automatické tlumení rozkyvu břemena.

Pohon otoče jeřábu s horní otočí (obr.) obsahuje kroužkový elektromotor, kapalinovou spojku a podle velikosti omezovač otočového momentu a regulaci zatížení větrem. Břemena mohou být dopravována jemně, přesně, a bez kývání.

Systém pohonu zdvihu břemena

Rychlostavitelné jeřáby mají dvoububnový vrátek s třikrát přepólovatelným elektromotorem. Na přání se jeřáby od 34 tm mohou dodávat s s frekvenčním měničem nebo od 45 tm s ovládáním SPS a frekvenčním měničem.

Šplhavé jeřáby zvedají břemena na dvojzávěsu Podle velikosti je k dispozici: dvourychlostní pohon zdvihu s frekvenčním měničem Litronic pro plynulé rychlosti (obr.), jakož i pohony zdvihu se dvou, tří i čtyřrychlostní elektromagnetickou převodovkou.

Systém pohonu pojezdu kočky

Pohon pojezdu kočky rychlostavitelných jeřábů nabízí dvě rychlosti pojezdu kočky. Největší jeřáb K a jeřáby EC mají tři rychlosti. Různé jeřáby K jsou na přání rovněž vybavovány frekvenčním měničem. U jeřábů 45 K a 71 K je měnič dodáván sériově. Šplhavé jeřáby od 112 tm mají systém pojezdu kočky vybaven frekvenčním měničem a tím je zajištěno plynulé nastavení rychlosti pojezdu kočky.

Litronic - řídící systém jeřábů

Pokrokové je řízení jeřábů pro stavební řady EC, EC-B, EC-H, HC a HC-L. Je sestaveno z více funkčních elektronických dílů jako stavebnice.

Tento systém sestává ze stavebnicových dílů příp. softwarových balíků:

  • elektronický monitorovací systém
  • elektronický systém omezení momentu zatížení
  • elektronický systém omezení pracovního rozsahu
  • elektronický protikolizní systém
  • elektronický systém evidence strojních dat
  • systém vyhodnocení strojních dat
  • systém dálkového přenosu dat

SPS ovládání nebo ovládání stykačem

Rychlostavitelné jeřáby 45 K a 56 K mohou být na přání vybaveny SPS ovládáním. Jeřáb 71 K disponuje sériově programovatelným ovládáním.

Všechny jeřáby Litronic disponují sériově SPS ovládáním. Jeřáby EC-B mohou být vybaveny na přání SPS ovládáním. Programovatelné ovládání znamená u jeřábů s horní otočí: decentralizovaně bezpečnostně řízené SPS ovládání.

Kranimex, spol.s r.o. Nedokončená 1638 , 198 00 Praha 9-Kyje, tel: +420 224 316 271, e-mail: kranimex@kranimex.cz
Partneři: Pneu levně | Autodíly Brno | Kovovýroba | taxi | odkazy